Air Astana qqqqqqqqqqqqqqqqq

Trabzon – Kochi Uçak Bileti

Trabzon – Kochi Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Koçin ya da Kochi (Malayalam dilinde കൊച്ചി), Hindistan’ın güneybatısındaki, Kerala eyaletinin ortabatı kesiminde liman kenti. Umman Denizi kıyısındadır. Eski bir prenslikten gelen Koçin adı günümüzde birbirine yakın Ernakulam, Mattançeri, Fort Cochin kentleriyle Willingdon, Vypin ve Gundu adalar grubu için de kullanılır. Koçin kentsel yığışımı Ernakulam ve Mattançeri kentlerini de içine alır.

Koçin eskiden küçük bir balıkçı köyüydü. Umman Denizinin suları ve Gat Sıradağlarından inen nehirler köyü anakaradan ayırarak, karayla çevrili limanını Hindistan’ın batı kıyısındaki en korunaklı limanlardan biri durumuna getirdi. Portekizlilerin Hindistan’ın güney kıyılarına ayak bastıkları 15. yüzyıl sonlarında Portekizli denizci Pedro Álvares Cabral Hindistan’daki ilk Avrupa yerleşimini 1500’de Koçin’de kurdu. Ayrıca Hindistan’a giden denizyolunu bulan Vasco da Gama, Portekizlilere ait ilk ticaret merkezini (1502), Portekiz genel valisi Afonso de Albuquerque de Hindistan’daki ilk Avrupa kalesini (1503) Koçin’de inşa ettirdi. Kent 1663’te Felemenklilerin eline geçene değin Portekizlilerin yönetimi altında kaldı. Portekizlilerden kalma mimari yapıların çoğu hala ayaktadır. Kent en zengin dönemini Felemenk egemenliği altındayken yaşadı. Bu dönemde limandan biber, kakule ve başka baharatlarla hindistancevizi lifi, hindistancevizi ve kopra gemileri yüklenirdi. Nüfusun çoğunluğunu Hindular yanında Müslümanlar, Süryaniler ve Yahudiler de kentin zenginliğinden paylarını alırlardı.

İngiliz egemenliği 1795’ten, Hindistan’ın bağımsızlığını kazandığı 1947’ye değin sürdü. 20. yüzyılın başında kuru dokların ve gemi onarım tesislerinin bulunduğu modern bir liman yapıldı. Fort Cochin’i Ernakulam ve öteki kentlere demiryolu köprüsü ve karayoluyla bağlayan Willingdon Adası limanının iç kanallarının temizlenmesi sırasında oluşturuldu. Koçin, ülkenin bağımsızlığını kazanmasından sonra Hindistan donanmasının ana eğitim merkezi oldu.

 

Kıyıya paralel olan suyolları ucuz ulaşım olanakları sağlayarak ticaretin gelişmesine katkıda bulunmuştur. Kentinmuson mevsiminde bile açık olan limanı yıl boyunca hizmet verir. Bir demiryolu hattıyla Ernakulam’a bağlanan Koçin’den Bombay ve Madras’a uçak seferleri düzenlenir.

Koçin güzel görünümlü lagünleriyle çok sayıda turist çeker. Fort Cochin’de, 1510’da Portekizliler tarafından yaptırılan ve Hindistan’daki ilk Avrupa kilisesi olarak kabul edilen St. Francis Kilisesi yer alır. Kemikleri Portekiz’e götürülmeden önce Vasco da Gama’nın mezarı Fort Cochin’deydi. Yörede başka kiliselerin yanı sıra Hindu tapınakları ve camiler vardır; Mattancheri’de tarihsel açıdan önem taşıyan bir sinagog bulunur. Hindistan’daki en eski Yahudi topluluğu olan Koçin Yahudileri İS 4. yüzyıldan bu yana yörede yaşadıklarını ileri sürerler.

 

 

Trabzon – Kochi Uçak Bileti için bizi arayın.

 

Kochi,Hindistan
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

 

 

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • UÇUŞLARIMIZ

  • Ahmedabad (298)
  • Amritsar (298)
  • Mumbai (313)
  • Goa (333)
  • Haydarabad (376)
  • Öne Çıkanlar (627)
  • Gezi Notları (629)
  • Yeni Delhi (632)
  • Promosyonlar (633)
  • Ucuz Bilet (1262)
 • Bölgeler