Ahmedabad Indore

İçel – Indore Uçak Bileti

İçel – Indore Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Indore (Hindi dili:इंदौर) merkezi Hindistan’da Madhya Pradesh eyaletinin en buyuk sehri ve ticaret merkezidir. Indore, eyalet baskenti olan Bhopalsehrinin 190 km batisinda bulunmaktadir. 2011 Hindistan Nüfus Sayimina gore Indore sehri nüfusu 1.516.918 kisi olup nüfus itibariyle Hindistan ulkesinde 15. buyuk sehirdir  ve (2009 tahminleri itibariyle) nüfus itibariyle tum dunya sehirleri listesi uzerinde 147. siradadir. Indore sehri yorel idare olan Indore Bolgesi (district) ve Indore Bolumu (division) merkez sehri gorevlerini de tasir.

“Maratha Imparatorlugu” caglarinda “Deccan” bolgesi ve Delhi sehri arasinda bulunan onemli bir yol menzili idi. Maratha Hukumdari “Madhavrao Peshwa” oldukten sonra “Maratha Imparatorlugu” cokup dagildi. Bu parcalardan biri olan [[Holkar}] Devleti Indore’yi baskent yapti. Sonradan Holkar Devleti hukumdari Rani Ahilyabai Holkar bu devletin baskentini Maheshwar sehrine nakletti.

Indore Madhya Pradesh eyaletinin bati kisminda “Malwa” palatosunun guney kiyisinda ve “Shipra Nehri”‘nin kollari olan “Sraawati Nehri” ve “Khan Nehri” uzerinde yerlesiktir. Indore sehri yuksek bir duzluk uzerinde bulunur ve bu duzlugun guneyinde “Yadri Silsilesi” vardir. Indore sehrinin denizden ustunde rakimi ortalama 550 metredir.

Indore “nemli ve kuru tropik iklimi” ile “nemli subtropik iklimi” arasidna bir gecis noktasinda bulunur. Sehirde iyice hissedilen uc degiusik mevsim vvardir: yaz mevsimi, moonson mevsimi ve kis mevsimi:

 • Yaz mevsimi: Mart ortasinda baslar. Nisan ve Mayis gayet yuksek isida sicak olabilir. Gozlemlere gore bu aylarda ortalama isi 42-44 °C olmaktadir; fakat 1994’de rekor olarak 48 °C isi gozlemmistir. Buna karsilik bu sicak aylarda nem dusuk haddedir. Indore’nin Malwa Platosunun guney kosesinde bulundugu için bu aylarda “Shab-e-Malwa” adi verilen nispeten sogujk ruzgarlara aksam ustleri eserek sehrin isini dusurur.
 • Monsoon mevsimi: Haziran sonunda baslar. Bu mevsimde isi ortalamasi 26 °C; devamli ve sel gibi yagmur yagisi ve yuksek nemlilik bu mevsim nitelikleridir. Ortalama yagmur yaklasik 81,5 cm olur.
 • Kis mevsimi: Kasim ortasinda baslar. Bu mevsimin nitelikleri yagissiz, mutedil isili ve gunesli

olmasidir. Ortalama isi 15 °C olmakla beraber geceleri isi duser ve bazi geceler don bile gozlemlenmistir.

Eski binaları ve eserleri mi görmek istiyorsunuz? Eski Delhi’de size hizmetlerini satmaya çalışan tuktuk sürücülerinden birini hızlıca seçip fiyat en az yarısına inene kadar pazarlık yapın, sürücünün sırıtan suratından yine de kazıklandığınızı hissedin ama boşverin, sonra ara sokaklarda turlayın biraz. Bu bölgede şehrin gidilesi yerlerinden Kırmızı Kale ve Jama Mescid’e uğrayabilirsiniz.Ya da daha iyisi günlük hayat gailesi içinde yuvarlanıp giden Delhi’lileri uzaktan dikizleyebilirsiniz.

 

Eski Delhi bölgesinden tuktukla 10 dakika mesafedeki Connaught Meydanı’ysa şehrin gezinti bölgesi. Meydanın çevresini çepeçevre saran dükkanlarda ilgi çekici fazla bir şey yok. Halk genel olarak civardaki kafelerde bir şeyler yiyip alanın ortasındaki parkta turluyor. Ocak 2013’te Delhi merkezindeki ilk şubesini Connaught’ta açan Starbucks’ın önündeki oldukça uzun bir kuyruk var.

 

Meydanın yaklaşık 20 dakika uzağında Hindistan Tak’ı Birinci Dünya Savaşında ölen Hintli askerlerin anısına yapılmış. Biz Paris’teki zafer takının benzeyen bu yapıda fazla vakit kaybetmeden yakınlardaki Lodi bahçelerine geçiyoruz. Delhililerin özellikle haftasonu gelmeyi sevdiği bu park biraz bakımsız da olsa şehirden biraz uzaklaşmak için ideal.

 

Delhi 2013 yılbaşından beri uluslarası basında kendine geniş yer buluyor ama iyi bir nedenden değil. Şehirde tecavüz vakalarında patlama yaşanıyor. Geçen seneye göre altı katına çıkan vakalardan dolayı hem Delhili kadınlar hem de kadın ziyaretçiler oldukça tedirgin. Öyleki başka ülkelerde tapınak girişlerinde uyarılara ve ricalara rağmen biraz sonra denize girecekmiş gibi dolaşan bazı milletler Delhi’de oldukça muhafazakar olmuşlar: sadece tapınaklarda değil bütün şehirde 35 derece havada uzun kollu gömlek ve pantolon giyip bir de üzerine şal alıyorlar. Delhi bu sorunu çözene kadar turist sayısında azalma olacağı çok aşikar.

 

Bir önceki gelişime göre trafikte daha fazla araç olmasına rağmen sanki trafik daha rahat: bunda şehir metrosunun hızla genişlemesi çok etkili olmuş. Şehrin bazı kesimlerinde inşaatlar almış yürümüş, ama yollar daracık. Havaalanı eskisine göre çok daha düzenli ve iyi çalışıyor, bunda bizim de katkımız var: Delhi havaalanında yer hizmetlerini bir Türk firması olan Çelebi Holding veriyor.

Indore Hint mutfağı, genellikle bol baharatlı yemeklerden oluşan bir mutfaktır.

Tatlıdan tavuğa kadar tüm yemekler baharatlıdır. Tatlılar tarçın ağırlıklı ve tavuklar köri ağırlıklıdır. Hinduluk dini sebebiyle fazladana eti kullanılmaz. Tavuk eti ağrlıktadır. Aslında köri denilen bir baharat yoktur. “Köri”ler yemeğe göre değişiklik sergilemektedir. Örneğin bir tavuk ya da bir sebze yemeğinin “köri”si farklı olabilir. Hindistan’da bir restorana gidip Köri isterseniz kimse bir şey anlamaz. Genelde yemeğin sosunda “gravy” ya da “köri” denilmektedir. Diğer bütün yemekler gibi bunun adı bölgeden bölgeye değişebilmektedir.

Hindistan Huzuru bulmak için 5000 km gitmeye gerek yok” diyenlere inat Hindistan mistik havası ile her daim yoksulluk ve ihtişam, karmaşa ve sadelikle dolu bir ülke. Bir nevi “kendi arayışını” yansıtan bu ilginç coğrafya insanı ister istemez dinginleştiriyor. Yoga, meditasyon ve zen felsefesine meraklıysanız Hindistan’da sokakta bile bir şeyler öğrenebileceğiniz gibi, şehir dışında bolca bulunan meditasyon kamplarına katılabilirsiniz. Bu koca coğrafyanın dünyaya armağan ettikleri bunlarla sınırlı değil. Felsefenin doğduğu bu uçsuz bucaksız topraklarda bulunan onlarca eşsiz eser; tarih ve mimari severleri kendine hayran bırakacak kadar karakteristik. Hindistan’ın ritmini yakalamanın belki de en güzel yolu, ülkeye özgü -3 tekerlekli motosikleti andıran- “Rikşa”lara binip çarşı pazar dolaşmak. Ülke nüfusunun yaklaşık % 80’i İngilizce konuştuğundan, insanlarla anlaşma güçlüğü çekmek gibi bir sorun da yok.

Hindistan’ın bizlere sunduğu bir başka hediye ise kuşkusuz Bollywood! Yüzleri güldüren bu özgün sinema ekolü tıpkı Hollywood gibi sinemaseverlerin ilgisini çekiyor.

Niye Gidilir?

Hintlilerin “Mumbai” dediği, İngiliz sömürge kuvvetlerinin Bombay diye adlandırdığı kenti “Hindistan’ın İstanbul’u” şeklinde tanımlayabiliriz. Kültür, ticaret ve finans merkezi görevi gören Bombay’a dair pek çok kareyi Oscar ödüllü Slumdog Millionaire’den hatırlarsınız ancak Bombay’da bunlardan fazlası var. Iskcon Tapınağı, Hedadve Tapınağı ve Mani Bhavan Gandhi Müzesi Bombay’da ziyaret edilmesi gereken yerlerden bir kaçı. Bombay’ın dünya sinema tarihine attığı imzalardan biri olan Bollywood stüdyolarını gezmek en az Universal Studios’u gezmek kadar ilgi çekici olabilir. Ülkenin en kalabalık 2. kenti ve aynı zamanda başkenti olan Yeni Delhi’de uğramadan geçilmemesi gereken duraklar: India Gate, Qutb Minar, Lodi Gardens, Dilli Haat, Humayun’s Tomb, Cuma Masjid, Red Fort ve Jain Temple. Ayrıca Yeni Delhi Hindistan’da alışveriş yapılacak en uygun kent. Delhi’de kurulan büyük pazar ve alışveriş merkezlerinde onlarca farklı otantik eşya ve Hint kumaşları bulabilirsiniz.
Hindistan’ın maharaja’ları ile ünlü eyaleti Rajasthan’ın en büyük şehri, “Pembe Şehir” olarak da bilinen Jaipur’da binaların çoğu pembeye boyalı. Jaipur’da ziyaret edilmesi gereken diğer yerler ise: Hawa Mahal, Jantar Mantar, Amber Fort Palace, City Palace, Jai Mahal ve Monkey Temple. Rajastan eyaletinin bir diğer şehri olan Udaipur’daki Jagdish Tapınağı’nı görebilirsiniz. Tüm duvarları detaylarla işlenmiş oymalarla kaplı olan tapınak bir Indo-Aryan tapınağı olan Jagdish’te de diğer tüm tapınaklarda olduğu gibi -iç mekanlarda- fotoğraf çekmek kesinlikle yasak.
Taj Mahal’in bulunduğu Agra, Hindistan’ın en turistik şehirlerinden. Agra’ya en kolay ulaşım trenle sağlanıyor

 

 

 

 

İçel – Indore Uçak Bileti için bizi arayın.

 

 

 

 

Indore,Hindistan
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

 

 

 

 

 

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • UÇUŞLARIMIZ

  • Ahmedabad (298)
  • Amritsar (298)
  • Mumbai (313)
  • Goa (333)
  • Haydarabad (376)
  • Öne Çıkanlar (627)
  • Gezi Notları (629)
  • Yeni Delhi (632)
  • Promosyonlar (633)
  • Ucuz Bilet (1262)
 • Bölgeler